ul. Podwisłocze 46, Rzeszów 17 850 50 50 rejestracja@albadent.pl

Ortodoncja – współczesny sposób na piękny uśmiech

Dobry Ortodonta Rzeszów

Dobry Ortodonta Rzeszów

Dobry Ortodonta Rzeszów

Posiadanie równych, pięknych zębów, niczym z Hollywood, to marzenie niemal każdego. Dlatego też, wiele osób decyduje się na założenie na zęby aparatu ortodontycznego, który ma poprawić stan uzębienia i sprawić, że nasz uśmiech będzie idealny. Mało kto jednak wie, że ortodoncja to nie tylko aparat na zęby, ale również szereg ćwiczeń wykonywanych przez pacjenta. Dobry ortodonta, nie od razu musi zalecić noszenie aparatu. Przy bardzo wczesnym wykryciu wad zgryzu – możliwe jest zastosowanie mioterapii czyli odpowiednich ćwiczeń mięśniowych, metody wspomagającej leczenie.

Powszechnie uważa się, że korekta wadliwego zgryzu dotyczy głównie dzieci, nie jest to jednak prawdą. Obecnie, osoba w każdym wieku, również dorosła, może zdecydować się na noszenie aparatu ortodontycznego. Oczywiście ostateczną decyzję co do rodzaju i sposobu leczenia, a przede wszystkim, co do konieczności noszenia stałego aparatu – podejmuje lekarz ortodonta. Jest to niezwykle istotne, także ze względu na ryzyko powikłań występujących w trakcie leczenia. Tylko on może ocenić prawidłowo czy u danego pacjenta można założyć aparat ortodontyczny. Decydując się na leczenie aparatem ortodontycznym stałym, pacjent ortodontyczny musi zdawać sobie sprawę z tego, że higiena jamy ustnej w trakcie noszenia aparatów ortodontycznych jest szczególnie ważna.

Gabinet stomatologi estetycznej Albadent w Rzeszowie zaprasza na konsultacje ortodontyczne. Jeżeli jesteś zainteresowany napisz lub zadzwoń. Ustalimy dla Ciebie dogodny termin wizyty. Prowadzimy leczenie ortodontyczne, korektę wad zgryzu. U nas założysz aparat ortodontyczny w Rzeszowie.

W przypadku dzieci, to rodzice powinni zwracać szczególną uwagę na sposób w jaki ich pociechy myją zęby. Jeśli jeszcze przed rozpoczęciem leczenia dziecku nie chce się szczotkować zębów choćby dwa razy dziennie, to tym bardziej będzie ono miało problem po założeniu aparatu, kiedy to ortodonta zaleci je myć po każdym posiłku, przez 5 minut. W takim przypadku, lepiej wstrzymać się z zakładaniem aparatu i najpierw nauczyć dziecko dbałości o higienę jamy ustnej. Inaczej, ryzykujemy u dziecka nawet utratę zębów zarażonych próchnicą!

Jeśli zatem chciałbyś posiadać piękny uśmiech, i równe, proste zęby udaj się do nas do specjalisty ortodonty. Szukając ortodonty, nie kieruj się tylko i wyłącznie kosztami leczenia. Liczy się przede wszystkim doświadczenie i efektywność, a dopiero później cena. Źle prowadzone leczenie może okazać się nieskuteczne, a nawet wywołać kolejne wady zgryzu!

Gabinet Dentystyczny Albadent Rzeszów – Ortodoncja:
ul. Podwisłocze 46
35-309 Rzeszów
Tel.: 17 850 50 50,  17 854 23 01

Facebook