Diagnostyka
RTG

Nowoczesny sprzęt

stosowany do diagnostyki obrazowania

Gabinet stomatologiczny Albadent to nowocześnie wyposażony gabinet w sprzęt niezbędny do prawidłowego diagnozowania radiologicznego zębów. Dzięki wykonywanym zdjęciom RTG w naszym gabinecie jesteśmy w stanie szybko określić i zdiagnozować schorzenia. Dzięki zastosowaniu nowoczesnego sprzętu i odpowiednich technik obrazowania jesteśmy w stanie zmniejszyć szkodliwość promieniowania RTG prawie do zera. Zdjęcia wykonywane w technice cyfrowej od razu widoczne są na ekranie monitora.

Co możemy dla Ciebie zrobić?

  • zdjęcie pantomograficzne
  • zdjęcie cefalometryczne
  • tomografię komputerową szczęki i żuchwy
  • tomografia komputerowa mikro
  • RTG zębowe pojedynczego zęba

nasza oferta

Diagnostyka RTG

diagnostyka rtg

ZDJĘCIE PANTOMOGRAFICZNE

Zdjęcie pantomograficzne (inaczej panoramiczne) – jest to podstawowe zdjęcie wykonywane przy badaniu stomatologicznym w celu oceny stanu zębów i korzeni, a także najczęściej stosowane przy diagnostyce do ekstrakcji zęba.

zdjęcie pantomograficzne

ZDJĘCIE CEFALOMETRYCZNE

Jest to zdjęcie boczne głowy, najczęściej wykonywane przy diagnostyce w przypadku leczenia ortodontycznego. Dzięki zdjęciu pantomograficznemu oraz cefalometrycznemu lekarz ortodonta jest w stanie dokładnie ocenić wadę zgryzu pacjenta.

TOMOGRAFIA KOMPUTEROWA SZCZĘKI I ŻUCHWY

Tomografię komputerową szczęki i żuchwy (inaczej TK lub CBCT) – jest to zdjęcie trójwymiarowe najczęściej wykonywane przy planowaniu leczenia implantologicznego lub diagnostyce poważnych chorób. Dzięki takiej formie obrazowania jesteśmy w stanie bardzo dokładnie zaplanować przeprowadzenie zabiegu, oceniając grubość kości, dzięki czemu możemy dobrać odpowiedniej wielkości implant, lub wykonać bardzo dokładną diagnostykę przed zabiegiem chirurgicznym.

tomografia komputerowa mikro

TOMOGRAFIA KOMPUTEROWA MIKRO

Tomografia komputerowa mikro – takie zdjęcie zawęża obszar do ok. 3-4 zębów w formacie 3D dając bardzo dużą dokładność dzięki wysokiej rozdzielczości. Dzięki temu możemy dokładnie ocenić stan korzeni i otaczającej ich kości, co jest przydatne przy diagnostyce leczenia kanałowego, a także przy ocenie do resekcji korzeni.

RTG ZĘBOWE POJEDYNCZEGO ZĘBA

RTG zębowe pojedynczego zęba – jest to wysokiej rozdzielczości zdjęcie wewnątrzustne wykonywane w celach dokładnej diagnostyki przedzabiegowej do ekstrakcji zęba bądź leczenia kanałowego. Prześwietlenie takiego zęba daje dokładny obraz kształtu, ilości oraz stopnia zakrzywienia kanałów i nieprawidłowości okołowierzchołkowych korzeni, a także wykrycia próchnicy w miejscach niewidocznych podczas badania stomatologicznego.

rtg zębów rzeszów

Do wykonywania zdjęć RTG zewnątrzustnych, tj: pantomograficznych, cefalometrycznych, TK oraz TK mikro wykorzystujemy najwyższej klasy tomograf, który posiada ograniczoną do minimum dawkę promieniowania, dynamiczne pole obrazowania i dużą ostrość wykonywanych zdjęć, dzięki czemu, lekarz stomatolog może bezpiecznie i precyzyjnie zlokalizować problem, a także szybko wystawić trafną diagnozę.

W przypadku konieczności wykonania pojedynczego zdjęcia zęba korzystamy z najnowszego aparatu do zdjęć wewnątrzustnych na rynku stomatologicznym. Umożliwia on wykonywanie projekcji pojedynczych zębów minimalizując i ograniczając dawki promieniowania o 70% w stosunku innych aparatów.

Wszystkie zdjęcia RTG, które wykonujemy w naszym gabinecie są do pełnej dyspozycji dla pacjentów. W każdym momencie możemy je nagrać na płytkę, wydrukować bądź wysłać na maila. Do wykonania zdjęć nie jest potrzebne skierowanie.

W przypadku pacjentek w ciąży należy unikać wykonywania zdjęć rentgenowskich. Wykonuje się je tylko w sytuacjach koniecznych. O ciąży, a nawet możliwej ciąży należy zawsze powiadomić lekarza wykonującego zdjęcia RTG.

rtg pojedynczego zęba
Scroll to Top