ortodoncja

Czym zajmuje się ortodoncja?

Ortodoncja to dziedzina stomatologii zajmująca się nieprawidłowym ustawieniem zębów. Leczenie ortodontyczne jest najczęściej stosowane w celu poprawy wyglądu i ustawienia krzywych, wystających lub stłoczonych zębów oraz korekcji problemów ze zgryzem zarówno u dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. W końcu piękny uśmiech nie tylko odmładza, co wpływa na kontakty służbowe i towarzyskie.

Leczenie ortodontyczne nie tylko poprawia wygląd i estetykę uzębienia. Przede wszystkim wyprostowane, ułożone w równym łuku zęby są mniej podatne na odkładanie się osadów i kamienia oraz recesję dziąseł i powstawanie próchnicy w nietypowych, trudnych do leczenia miejscach. Po leczeniu ortodontycznym ustępują problemy z nieprawidłową wymową, żuciem i gryzieniem, a ponadto, jeżeli zadbamy o zęby w ich okresie retencyjnym, to pozostaną one w takim prawidłowym ułożeniu już na zawsze.

Co możemy dla Ciebie zrobić?

 • aparat stały metalowy
 • aparat samoligaturujący
 • aparat nakładkowy (estetyczny)
 • aparat ruchomy

Piękny uśmiech nie musi być tylko marzeniem. Wcześnie podjęta korekta wad zgryzu daje rewelacyjne efekty.

nasza oferta

Ortodoncja

ortodoncja

APARAT STAŁY
METALOWY

ortodoncja

APARAT
SAMOLIGATURUJĄCY

ortodoncja

APARAT NAKŁADKOWY
(ESTETYCZNY)

ortodoncja

APARAT
RUCHOMY

ORTODONCJA U DZIECI I MŁODZIEŻY

Bardzo dużą liczbę naszych Pacjentów stanowią dzieci, u których aż 80 procent wad zgryzu stanowią wady, które nabyte zostały w pierwszych latach życia. Powodów ich powstawania jest wiele, jak np. ssanie palca czy smoczka, przez obgryzanie paznokci, ołówków a skończywszy na oddychaniu przez usta, wady wymowy oraz próchnicę zębów mlecznych.

Najlepszym czasem, by wybrać się z dzieckiem do ortodonty to czas wymiany zębów. Wtedy też możemy podjąć leczenie, stosując np. zdejmowane aparaty ruchome. U młodzieży najlepiej, sprawdzają się z kolei aparaty stałe, których czas noszenia jest ściśle uzależniony od wady zgryzu Pacjenta oraz rodzaju założonego aparatu ortodontycznego.

ortodoncja rzeszów

Jaki rodzaj aparatu będzie dla Ciebie najlepszy?

Istnieje wiele różnych rodzajów leczenia ortodontycznego. Najlepsza opcja leczenia jest zależna od konkretnego problemu. W naszym gabinecie lekarz ortodonta może zalecić używanie przez dziecko aparatu ruchomego. Dla osób dorosłych dedykowane są różnego rodzaju aparaty stałe jak metalowy, czy samoligaturujący. Dzięki stałemu rozwojowi dziedziny stomatologii, jaką jest ortodoncja, pacjenci mogą zdecydować się na leczenie ortodontyczne metodą przeźroczystych nakładek Invisalign, która jest alternatywą dla leczenia aparatami stałymi i idealnie nadaje się dla osób, którym zależy na większej estetyce. Zakończeniem leczenia ortodontycznego jest retencja, która ma za zadanie podtrzymać efekt końcowy leczenia.

Jaką wizytę potrzebujesz na początek?

Najpierw umów się na konsultację ortodontyczną. W trakcie takiej wizyty lekarz ortodonta sprawdzi warunki zgryzowe, stan Twoich zębów, błony śluzowej, stawów skroniowo-żuchwowych, jak również tor oddychania. Zapyta Cię także o wszelkie dolegliwości, ze strony narządu żucia, szyi, karku i głowy. Podczas pierwszej wizyty będziesz mógł przedstawić Twojemu lekarzowi oczekiwania względem leczenia i wszelkie obawy oraz otrzymasz komplet wstępnych informacji zarówno o istniejącej u Ciebie wadzie zgryzu, jak również o przewidywanej dla Ciebie metodzie leczenia.

Gdy za Tobą jest już wstępne badanie i wyniknie taka potrzeba, lekarz ortodonta zrobi Ci fotografie zewnątrz- i wewnątrzustne, jak również wykona skan innowacyjnym skanerem wewnątrzustnym. Podczas tej wizyty również w razie potrzeby będą wykonywane zdjęcia RTG Twoich zębów: pantomograficzne (całej szczęki) i cefalometryczne (boczne czaszki). Dzięki temu Twój lekarz ortodonta będzie mógł szczegółowo zaplanować leczenie.

Na drugiej wizycie zapoznasz się z planem leczenia i szacowanymi jego kosztami.
Metodę leczenia dobierzesz wspólnie ze swoim lekarzem ortodontą w oparciu o analizę skanów wewnątzrustnych,
zdjęć RTG i fotografii oraz Twoich oczekiwań względem leczenia.
Otrzymasz również komplet informacji dotyczących tego, jakie zmiany będą zachodziły podczas okresu leczenia ortodontycznego.
Chodzi nie tylko o same zęby, lecz również zmiany w uśmiechu i rysach twarzy.

Jeżeli zaakceptujesz plan leczenia, z kolejnej (już trzeciej) wizyty wyjdziesz już z aparatem.
Zostaniesz wtedy szczegółowo poinstruowany, w jaki sposób masz się z nim obchodzić,
 jak właściwie dbać o higienę jamy ustnej i jak często pojawiać się na wizytach kontrolnych.

APARAT STAŁY - PRAKTYCZNE INFORMACJE

 • Szczotkuj zęby po każdym posiłku
 • Zgłaszaj się regularnie na czyszczenie i fluoryzację w gabinecie stomatologicznym
 • Podczas trwania leczenia staraj się unikać twardych i kleistych pokarmów. Zrezygnuj z gumy do żucia
 • Jeżeli aparat podrażni błonę śluzową warg lub policzków, lekarz ortodonta zaleci Ci wosk lub silikon ochronny
 • Umawiaj się i przychodź na wizyty kontrolne! Od tego zależy czas leczenia aparatem

W trosce o zadowolenie klienta zwracamy szczególną uwagę na najwyższą jakość świadczonych przez nas usług. Wszystkie niezbędne badania zrobisz u nas od razu, przez co zaoszczędzisz swój cenny czas i pieniądze. Zamiast zakrywać ręką usta, przyjdź do nas, a my sprawimy, że na powrót szeroko zaczniesz uśmiechać się do świata. Zadbamy o to, by efekt naszej pracy był dla Ciebie jak najbardziej zadowalający. Pamiętaj: wybierając, nasz gabinet ortodontyczny trafisz w ręce dobrego ortodonty i innych specjalistów.

leczenie nakładkami invisalign

NA CZYM POLEGA LECZENIE NAKŁADKAMI INVISALIGN?

Leczenie nakładowe jest alternatywną metodą leczenia ortodontycznego dla tych, którzy chcą skorygować swoją wadę zgryzu, ale nie widzą się w tradycyjnym klasycznym aparacie z zamkami. Aparat Invisalign to przezroczyste nakładki, które stosuje się na górny i dolny łuk. Nakładki zdejmowane są do jedzenia, samo leczenie tym aparatem jest bezbolesne, a nakładki nie ranią pacjenta, tak jak to się zdarza w przypadku aparatu tradycyjnego. System ten jest najnowocześniejszą, a zarazem bezpieczną metodą leczenia wad zgryzu, a całkowite leczenie trwa ok. 1 rok.

Cały proces zaczyna się od zeskanowania zębów pacjenta, następnie omówieniu planu leczenia na wirtualnej platformie z pacjentem i decyzji o ewentualnych poprawkach a finalnie na noszeniu nakładek i pojawianiu się na wizytach kontrolnych co ok. 3-4 miesiące.

Jest to system bardzo wygodny, estetyczny i polecany przez duże grono pacjentów.

APARAT INVISALIGN - KORZYŚCI

 • Przeźroczyste, praktyczne i niewidoczne nakładki wygodne w noszeniu
 • Aparat zdejmowany do posiłków, dzięki czemu jedzenie nie wchodzi w zamki ortodontyczne  (jak w przypadku tradycyjnego aparatu)
 • Brak zamków i drutów — nie rani dziąseł i śluzówki — bezbolesne noszenie
 • Szybszy czas leczenia od tradycyjnego aparatu z zamkami
aparat niewidoczny invisalign

Poznaj opinie
zadowolonych pacjentów

Zawsze chciałem mieć proste zęby, ale ciężko było mi to pogodzić ze sportem. Albadent zaoferował mi niewidoczny aparat Invisalign, który nie przeszkadza
w jedzeniu i mówieniu, a co najważniejsze w treningu. Nakładki mogę ściągnąć w każdej chwili. Polecam!

Łukasz Różański

bokser
klubu Stal Rzeszów

Poznaj Daniela, uśmiechniętego, aktywnego 30 latka z Rzeszowa,
który w zaledwie rok, zmienił swój uśmiech na nowy bez kompleksów.
Sprawdź jak wyglądał cały przebieg jego leczenia ortodontycznego bez uporczywych drutów i zamków,
za pomocą niewidocznych i łatwo zdejmowalnych przezroczystych nakładek Invisalign.

Daniel

METAMORFOZA

Przed Po
niewidoczny aparat na zęby albadent
Scroll to Top