Konsultacja
ortodontyczna

Piękny uśmiech

na wyciągnięcie ręki

Współczesna ortodoncja umożliwia uzyskanie pacjentowi idealnego uśmiechu, o którym każdy przecież marzy. Proste i równe zęby to nie tylko kwestia estetyki. Wpływają one na ogólne zdrowie i lepszą higienę jamy ustnej. Aparaty ortodontyczne to niezastąpione narzędzia do uzyskania idealnego zgryzu.

Na czym polega konsultacja ortodontyczna?

Jest to wstępne spotkanie, podczas której lekarz ortodonta:

– wykonuje szczegółowe badanie jamy ustnej,

– zbiera dokładny wywiad podczas rozmowy z pacjentem bądź rodzicem/opiekunem,

– wykonuje zdjęcia fotograficzne zgryzu i twarzy,

– wykonuje zdjęcia rentgenowskie pantomogram i cefalometrię, w celu lepszej diagnostyki i późniejszego leczenia.

Co możemy dla Ciebie zrobić?

  • szczegółowe badanie jamy ustnej
  • zdjęcia fotograficzne zgryzu i twarzy
  • zdjęcia rtg – pantomogram i cefalometrię

nasza oferta

KONSULTACJA ORTODONTYCZNA

ortodoncja

SZCZEGÓŁOWE BADANIA JAMY USTNEJ

ortodoncja

ZDJĘCIA FOTOGRAFICZNE
ZGRYZU I TWARZY

ortodoncja

ZDJĘCIA RTG -
PANTOMOGRAM I CEFALOMETRIĘ

OMÓWIENIE PLANU LECZENIA ORTODONTYCZNEGO

Celem konsultacji jest dokładne sprawdzenie stanu uzębienia i tkanek oraz określenie istniejącej wady zgryzu. Na podstawie tych informacji, lekarz opracowuje plan leczenia, który zostanie przedstawiony pacjentowi i wdrożony w życie w czasie kolejnych wizyt.

Plan leczenia ortodontycznego obejmuje informacje dotyczące proponowanej metody leczenia oraz rodzaju aparatu. W niektórych przypadkach ortodonta może zalecić dodatkowe przygotowanie pacjenta, zanim rozpocznie się właściwe leczenie, np. profesjonalne oczyszczenie zębów, wyleczenie istniejących ubytków próchnicowych lub usunięcie niektórych zębów.

konsultacja ortodontyczna

Kiedy wybrać się na pierwszą wizytę u ortodonty?

W przypadku dzieci, jeśli coś niepokojącego pojawi się z zębami Twojego dziecka. Ogólnie warto wybrać się na konsultację ortodontyczną z dzieckiem, już około 4 roku życia. W przypadku osób dorosłych – zawsze warto zapytać, podczas kontrolnej wizyty u swojego dentysty, czy nie mamy problemu ortodontycznego. Jeśli coś nas niepokoi, warto wybrać się na taką wizytę do lekarza ortodonty na profilaktyczną konsultację, po której lekarz stwierdzi, czy nie jest konieczne leczenie ortodontyczne. Szczególnie ważne jest to dla osób, które stale oddychają przez usta, zgrzytają zębami, mają wadę wymowy lub trudność w zamykaniu ust, lub odczuwają jakiekolwiek inne dysproporcje, lub zaburzenia w prawidłowym funkcjonowaniu szczęki.

leczenie ortodontyczne ile kosztuje

ILE KOSZTUJE LECZENIE ORTODONTYCZNE?

Ceny w gabinetach są bardzo zróżnicowane. W naszym gabinecie gwarantujemy wysokiej jakości usługi i materiały dentystyczne. W przypadku aparatów ceny różnią się w zależności od specyfikacji aparatu, a te zależą od wieku pacjenta, jego stanu zębów i wady zgryzu, preferencji estetycznych i funkcjonalnych, warunków indywidualnych i wiele więcej. Rodzajów aparatów jest bardzo dużo. Począwszy od płytki przedsionkowej i aparatu ruchomego stosowanego u dzieci, po aparaty stałe metalowe, estetyczne i przezroczyste nakładki Invisalign u młodzieży i osób dorosłych. Zapraszamy do kontaktu z rejestracją, gdzie udzielimy więcej informacji na temat leczenia ortodontycznego i konsultacji ortodontycznych.

Scroll to Top