Stomatologia
estetyczna

Piękny uśmiech

na wyciągnięcie ręki

Perlisty uśmiech jak z reklamy w czasopiśmie czy w telewizji jest marzeniem wielu. Niestety nie wszystkim dane jest cieszyć się naturalnymi kształtnymi, śnieżnobiałymi zębami. 

Właśnie do tych klientów skierowaliśmy szeroką gamę usług stomatologicznych, dzięki którym z dumą i radością zaczną szeroko uśmiechać się do świata.

Nikogo nie trzeba przekonywać, że pierwsze wrażenie jest bardzo ważne zarówno w sferze zawodowej, jak i prywatnej.
Promienny uśmiech zbliża do siebie ludzi, ociepla stosunki. Sprawia, że jesteśmy postrzegani pozytywnie. Dzięki niemu czujemy się pewniejsi siebie, przez co łatwiej nawiązujemy kontakty. Wzrasta zatem nasza samoocena i zaczynamy czuć,
że cały świat jest na wyciągnięcie ręki.

Co możemy dla Ciebie zrobić?

  • wybielanie zębów
  • bonding i konturing
  • licówki porcelanowe
  • korony i mosty porcelanowe pełnoceramiczne

Piękny uśmiech jest wizytówką człowieka.
Nasi specjaliści sprawią,
że zagości on również
na Twojej twarzy.

nasza oferta

Stomatologia estetyczna

wybielanie-zebow

WYBIELANIE ZĘBÓW

Odcieni zębów jest bardzo wiele. Dzięki nowoczesnym zabiegom wybielającym w bezpieczny i skuteczny sposób zmienimy odcień twoich zębów tak, by znów nabrały bieli i blasku. Możemy to zrobić, dzięki zastosowaniu takich metod jak:

  • czyszczenie zębów, które polega na zdjęciu osadzonego na nich kamienia nazębnego oraz polerowanie, dzięki któremu usuniemy plamki i resztki kamienia nazębnego,
  • zewnętrzne wybielanie żywych zębów,
  • wewnętrzne wybielanie martwych zębów (w przypadku, gdy ząb po leczeniu kanałowym i usunięciu nerwu ściemniał)

Należy pamiętać o przeciwwskazaniach do wykonania zabiegu wybielania. Nie powinieneś podchodzić do takiego zabiegu w przypadku chorób przyzębia i dziąseł, niewyleczonych ubytków i nieszczelnych wypełnień, palenia papierosów, obecności kamienia nazębnego, wieku poniżej 14 lat.

wybielanie zębów

W naszym gabinecie wybielisz zęby
metodą gabinetową oraz nakładkową

wybielanie zębów

WYBIELANIE ZĘBÓW
METODĄ GABINETOWĄ

Jest to w pełni bezpieczny zabieg, który przynosi spektakularne rezultaty. 

Jak przebiega? Jeśli zęby zostały uprzednio oczyszczone z osadu i kamienia, lekarz stomatolog może przystąpić do zabiegu. Dziąsła są zabezpieczane specjalnym preparatem, następnie na zęby nakładany jest specjalny żel oraz preparat aktywujący ten żel, który pozostawia się na 20 min. 

Taki proces powtarza się kilkukrotnie aż do uzyskania zadowalającego efektu przez pacjenta. Rezultat zauważalny jest już po pierwszym zabiegu.

Dzięki wybielaniu zęby mogą stać się jaśniejsze, nawet o kilka odcieni a efekt utrzyma się 2-3 lata w zależności od nawyków żywieniowych 
oraz czynników genetycznych.

wybielanie zębów

WYBIELANIE ZĘBÓW
METODĄ NAKŁADKOWĄ

Jest to delikatniejsza, ale równie skuteczna forma wybielania zębów. Wybielanie nakładkowe stosuje się przede wszystkim u osób, które mają wrażliwe zęby i nie mogą sobie pozwolić na wybielanie silniejszymi produktami w gabinecie. Nakładki są starannie przygotowywane dla każdego indywidualnie, by móc bardzo dobrze dopasować je do kształtu zębów pacjenta. Są to dwie elastyczne, przezroczyste (i wygodne w użyciu) szyny, na które w zaciszu domowym będziesz nakładał żel wybielający
(jak to zrobić – poinstruuje Cię stomatolog). By uzyskać zadowalający efekt, zabieg trzeba powtórzyć kilkukrotnie. Zabieg tylko wtedy przyniesie oczekiwane rezultaty, gdy będziemy go powtarzać systematycznie. Nakładki należy nosić na zębach przez kilka godzin dziennie (możesz w nich spać). Rezultaty są widoczne po upływie dwóch do czterech tygodni, a rozjaśniony odcień zębów utrzymuje się przez kilka lat. Należy wspomnieć, że intensywność tego żelu jest mniejsza niż żelu do wybielania w gabinecie. Jednocześnie jest to bezpieczniejsze rozwiązanie dla Twoich zębów.

WYBIELANIE ZĘBÓW MARTWYCH

W przypadku wybielania zęba martwego wykorzystuje się inne metody niż te tradycyjne wybielające zęby od zewnątrz. Lekarz stomatolog opracowuje koronę zęba, do której wkłada preparat wybielający (wymienia się go co kilka dni). 

W zależności od tego, w jakim stopniu przebarwiona jest korona, zanim uzyskamy pożądany efekt, musi upłynąć od 2 do 5 wizyt (na ostatniej lekarza stomatolog założy wypełnienie kompozytowe).

wybielanie zębów martwych

Co zrobić,
by jak najdłużej cieszyć się efektem wybielania?

Po zabiegu wybielania zębów, aby maksymalnie utrwalić efekt wybielania, zaleca się przestrzeganie tzw. “białej diety”,
która polega na spożywaniu jedynie niebarwiących pokarmów i napojów
(unikaj spożywania barszczu, owoców leśnych, czerwonego wina, coli, kawy, herbaty, czekolady).

KONTURING ZĘBÓW

Jeśli masz ukruszone, pęknięte lub nierówne zęby i wstydzisz się uśmiechać, bo obawiasz się, że Twój rozmówca zwróci na nie uwagę, to dobrze trafiłeś, w naszym gabinecie skutecznie temu zaradzimy. Jest kilka sposobów, żeby wizualnie poprawić kontur i kształt zębów. 

Jednym ze sposobów jest konturing. Ten zabieg polega na zmianie długości lub kształtu zęba poprzez jego szlifowanie. Zaczynamy od dokładnego zbadania zębów i rozpoznania ich niedoskonałości. Następnie przy pomocy specjalnych wierteł diamentowych, krążków ściernych i gumek nadajemy zębom odpowiedni kształt. W przestrzeniach międzyzębowych stosujemy specjalne paski diamentowe, które pomagają osiągnąć doskonały efekt. Na koniec, zęby są wygładzane i polerowane.

konturing zębów
bonding zębów

BONDING ZĘBÓW

Dla tych Pacjentów, u których zabiegi wybielania zębów nie przyniosły oczekiwanych rezultatów lub nie chcą decydować się na koronę protetyczną, a chcą zmienić kształt zęba poprzez nadbudowę, proponujemy dwie możliwości: bonding (licówki kompozytowe) lub licówki porcelanowe.

Bonding polega na nałożeniu cienkiej warstwy kompozytu na powierzchnię zęba. Bonding ma na celu ukrycie naturalnych i nabytych wad powstałych na powierzchni szkliwa. Najpierw wybieramy odpowiedni kolor kompozytu (dostosowany do barwy Twoich zębów) i nakładamy go na powierzchnie zęba (wstępnie ją kształtując). Miękki kompozyt utwardzamy lampą polimeryzacyjną, a gdy jest już twardy wygładzamy i polerujemy powierzchnię zęba.

LICÓWKI PORCELANOWE

Licówki porcelanowe są to stałe uzupełnienia protetyczne w postaci cieniutkich płatków porcelanowych mocowanych na powierzchni górnych i dolnych zębów, które poprawiają ich kształt i kolor, dając przy tym efekt naturalnego wyglądu. Po delikatnym oszlifowaniu zębów pobierane są wyciski, które trafiają do pracowni protetycznej, gdzie specjaliści wykonują dla pacjenta spersonalizowane do wymagań pacjenta licówki.

Takie uzupełnienie jest bardzo trwałe, odporne na przebarwienia, ubytki próchnicowe i w żaden negatywny sposób nie wpływa na dziąsła pacjenta. Faktura licówek porcelanowych przypomina naturalne szkliwo, a kolor jest ściśle dopasowywany do odcienia pozostałych zębów. Dzięki temu, że są bardzo odporne na ścieranie, zapewniają pacjentom biały uśmiech przez wiele lat.

licówki porcelanowe
korony pełnoceramiczne

KORONY PEŁNOCERAMICZNE

Jest również możliwość zastosowania koron pełnoceramicznych. Stosuje się je w przypadku, gdy pacjent chce skorygować kształt całego zęba, gdy wykonane wypełnienia będą wyglądały nieestetycznie przy licówkach lub gdy jest potrzeba odbudowy złamanego na skutek wypadku zęba, a z różnych przyczyn wykonanie licówki porcelanowej jest niemożliwe.

Wszystkie wyżej wymienione zabiegi często są idealnym rozwiązaniem, gdy pacjent zdecyduje się na skorygowanie kształtu i/lub koloru zębów. Warto zainwestować w piękny uśmiech, bo jest to inwestycja na lata.

METAMORFOZA

Przed Po
Scroll to Top