ul. Podwisłocze 46, Rzeszów 17 850 50 50 rejestracja@albadent.pl

Usuwanie (wyrywanie) ósemek czyli zębów mądrości – czyli kiedy trzeba przeprowadzać taki zabieg?

Istnieje wiele takich sytuacji w życiu pacjenta , które zmuszają nas do usunięcia zębów rosnących w naszej jamie ustnej na samym końcu łuku zębowego. Niekiedy ekstrakcja (usunięcie) ósemki jest wskazana, ale bywają i przypadki, kiedy jest wręcz niezbędna do normalnego funkcjonowania. Nie każdy pacjent wie czy ma ósemki i czy jego zęby mądrości nadają się do usunięcia.

USUWANIE ÓSEMEK. Czy wiesz, że usunięcie ósemek może wpłynąć korzystnie na nasze samopoczucie?

ekstrakcja ósemek

Właśnie dlatego najlepiej skonsultować się z dobrym dentystą bądź ortodontą – ósemki mogą być powodem do niechcianego przemieszczania się innych zębów, powodowania ich stłoczenia, np. w odcinku przednim i, co za tym idzie, nieprawidłowego zgryzu. Jest to jednak tylko jeden z powodów, dla których lekarz dentysta może zlecić chirurgiczne usunięcie zębów mądrości. Ze względu na złożony zbieg i trudność w jego wykonaniu, warto poszukać dobrego chirurga stomatologicznego lub szczękowego.

Gabinet stomatologiczny ALBADENT w Rzeszowie oferuje Państwu zabiegi chirurgiczne na najwyższym poziomie bezpieczeństwa i profesjonalizmu. 20 letnie doświadczenie naszych specjalistów gwarantuje wykonanie zabiegów usunięcia ósemek w sposób jak najmniej traumatyczny dla Pacjenta. Należy pamiętać jednak , że często jest to zabieg skomplikowany, lepiej więc wybrać się do specjalisty chirurga stomatologicznego.

 

Oto niektóre powody, dla których przeprowadza się usuwanie ósemek:

 

1

Ząb mądrości nie wyłonił się z kości, jest w niej całkowicie zatrzymany, czego dowiadujemy się z pantomogramu (panoramiczne zdjęcie zębów). Proces ekstrakcji takiego zęba zwany jest dłutowaniem, przeprowadzany jest operacyjnie. Ząb taki jest usuwany ze względu na możliwość przesunięcia innych albo uszkodzenia ich;

2

Ósemka wyrosła częściowo, i jej wyrzynanie zatrzymało się. Przy częściowym wyłonieniu może być niewidoczna gołym okiem (przykrywa ją tkanka dziąsłowa, nie kostna). Na sutek tego może rozwinąć się kieszeń dziąsłowa, gdzie gromadzi się pokarm, powstaje stan zapalny prowadzący do bólu. Leczy się ją jak tę opisaną wyżej;

3

Ósemkę zniszczyła próchnica tak bardzo, że nie ma możliwości założenia wypełnienia kompozytowego. Istnieje też ryzyko nieutrzymania suchości pola zabiegowego, co nie sprzyja odpowiedniemu wykonaniu ostatecznego wypełnienia;

4

Względu ortodontyczne. Często lekarze ortodonci zalecają usunięcie zębów mądrości przed rozpoczęciem prostowania zębów. Decyzja ta zależy od położenia zębów ósmych w stosunki do innych zębów. Pozostawienie ósemek może w przyszłości, gdy zaczną się wyrzynać, zniszczyć nam efekt leczenia ortodontycznego.

5

Profilaktyczna ekstrakcja ósemek. Praktyka ta zawędrowała do nas z USA i Niemiec, gdzie wychodzi się z założenia, że problem z zębami mądrości to tylko kwestia czasu. Konieczność profilaktycznego wyrwania ósemki zawsze trzeba skonsultować ze specjalistą.

 

ALBADENT RZESZÓW - USUWANIE ÓSEMEK

Przed usunięciem ósemki

Usunięcie Zęba Ósemki Rzeszów

Po usunięciu ósemki:

    Usuwanie Ósemek w Rzeszowie

    Zobacz także: Implanty Rzeszów

    Facebook